A+D magazin | Javorina: Novinky roku 2019 v spolupráci s osvedčenými dizajnérmi

Javorina: Novinky roku 2019 v spolupráci s osvedčenými dizajnérmi

0 Autor: - 13/03/2019 - Advertoriál, Interior

Popredný slovenský výrobca masívneho dubového nábytku nespí na vavrínoch a po úspešnom roku 2018, kedy expandovala na český trh, prichádza aj túto jar s novými prírastkami v sortimente. Javorina uviedla vlani na trh niekoľko úspešných noviniek, ktoré oslovili odborníkov v porotách výstav aj dizajnérskych súťaží. V nadväznosti na dosiahnuté úspechy, rozširuje výrobca zo Spišskej Belej obľúbené kolekcie Juro a Tatran o ďalšie výrobky, ktoré predstavili aj na veľtrhu Nábytok a bývanie v Nitre.

02-juro maly.15 v2-des

Stolíky JURO
Masívne dubové stolíky dopĺňajú minuloročnú kolekciu JURO a rozširujú rodinu výrobkov, v ktorej bol v ponuke doposiaľ taburet, barová stolička a masívna lavica. Kolekcia JURO je, podľa dizajnéra, odkazom na slovenské tradície a ľudovú slovesnosť. „Ako hovorí už samotný názov, kolekcia je tvarovo a konštrukčne inšpirovaná legendárnou postavou zo slovenskej histórie, zbojníkom Jurajom Jánošíkom, presnejšie tvarom jeho ikonického zaobleného terchovského, klobúka,“ vysvetľuje Tomáš Kráľ, slovenský dizajnér pôsobiaci vo Švajčiarsku.

Novinka z kolekcie JURO je set dvoch rozdielne veľkých podsuvných stolíkov, ktoré sa, spolu s taburetom JURO, môžu kombinovať do rôznych dvoj-, či trojkompozícií. Samotné konferenčné stolíky JURO využívajú rovnaký konštrukčný princíp a detaily, ako ostatné prvky kolekcie. Väčší zo stolíkov má výšku 36 cm a priemer 90 cm, nižší má výšku 28 cm a priemer 68 cm. Cena menšieho stolíka je od 439 eur, väčšieho 699 eur.

03-tatran komoda-des

Komoda TATRAN
Výraznou minuloročnou novinkou v sortimente značky Javorina bola posteľ Tatran, ktorá zaujala predovšetkým čelom, imitujúcim tvar tatranského profilu. Na tento dominantný motív nadviazali dizajnéri Boris Klimek a Lenka Damová aj pri návrhu masívnej dubovej komody, štýlovo nadväzujúcou na tvaroslovie postele. „Produkt sa vizuálne viaže k posteli Tatran, čím spolu vytvárajú harmonicky ladenú kolekciu, v ktorej prevládajú výrazné horizontálne formy. Inšpirovali sme sa charakteristickou drevenou fasádou,“ vysvetľuje Boris Klimek. Komoda je dlhá 2 metre a vysoká 64 cm, pričom každý detail výrobku je dôkladne vycibrený. „Vďaka skrytým úchytom v hranách čiel zásuviek dizajn komody umocňuje kompaktné tvaroslovie kolekcie Tatran. Komodu možno zavesiť na stenu, alebo usadiť na nízky sokel či subtílnu podnož,“ uzatvára Lenka Damová. Cena komody je od 2 599 eur.

04-javorina-tatran

O Javorine
Výrobné družstvo Javorina je najväčší slovenský výrobca masívneho dubového nábytku, vyrábajúci a predávajúci výrobky pod vlastnou značkou. Nadväzuje na bohatú rezbársku a drevársku tradíciu na Spiši. Za výrobky výhradne z masívneho dreva, ktoré vynikajú jedinečným dizajnom a vyhotovením, získala Javorina viacero prestížnych ocenení, vrátane štátneho ocenenia Národná cena za dizajn a početných ocenení na výstavách a veľtrhoch. Viac informácii o Javorine a výrobkoch nájdete na stránke www.javorina.sk.

05-javorina-tatran

Zdroj: PR Javorina
Súvisiaci článok: GOOD NEWS: JAVORINA – GPS FOREST + DIZAJN PAR EXCELLENCE

PARTNERI:

totop