A+D magazin | Josefine Pavlik: Diskográcia v K. Gallery, Bratislava/SK

Josefine Pavlik: Diskográcia v K. Gallery, Bratislava/SK

0 Autor: - 05/11/2018 - Interior, News

V tradícii koncoročných výstav aktuálnej tvorby v bratislavskej K. Gallery pokračuje Josefine Pavlik, slovenská textilná výtvarníčka žijúca v Mníchove. Autorka a galéria pod vedením Jany Králikovej srdečne pozývajú na vernisáž, ktorá sa koná 7. 11. 2018 o 17:00, K. GALLERY, Ventúrska 8, Bratislava.

02-Josefine Pavlik: Diskográcia

Verili by ste, že čarovné abstraktné dielka v trblietavých farbách vznikli recykláciou starých CD? Josefine Pavlik: „Zohrievam a roztápam staré cédéčka pri 200-400 stupňoch Celzia, za horúca ich musím rýchlo vytvarovať podľa približnej predstavy, ktorú už mám prichystanú v hlave. Rešpektujem farebnosť, ktorá vzniká náhodne a ktorá ma zároveň zakaždým prekvapí. Žiarivé farby sa objavujú na lícnej strane, zadná sa väčšinou vyfarbí do strieborna – aj preto kombinujem niektoré z kreácií so strieborným drôtom. Mojím zámerom je povýšiť pri experimentovaní s nekonečnou škálou možností banálny odpadový materiál na úroveň šperkárskej grácie.“ Kolekcia s výstižným názvom Diskográcia, predstavená v K. Gallery, obsahuje jedinečné a čarovné kúsky ako náušnice, brošne, prívesky, ktorých pôvod nezasvätení ťažko odhalia…

03-Josefine Pavlik: Diskográcia

04-Josefine Pavlik: Diskográcia

Súčasťou výstavy budú okrem nových a ako inak – nekonformných a oku aj duši lahodiacich šperkov, aj jedinečné a v autorkinej tvorbe neustále figurujúce kreatívne plstené klobúky. Prezentované autorské módne doplnky bude možné zakúpiť. Výstava nabitá fantáziou, originalitou, farbami a pozitívnou energiou v K. Gallery potrvá do 23. 11. 2018.

05-Josefine Pavlik: Diskográcia

06-Josefine Pavlik: Diskográcia

07-Josefine Pavlik: Diskográcia

Foto: Josefine Pavlik

Text: ADM

Zdroj: www.kgallery.sk

PARTNERI:

totop