ADMAGAZIN | In memoriam: Zomrel Ingvar Kamprad, zakladateľ IKEA

In memoriam: Zomrel Ingvar Kamprad, zakladateľ IKEA

0 Autor: - 27/01/2018 - Zig-zag

Zakladateľ značky IKEA Ingvar Kamprad zomrel 27. 1. 2018 vo veku 91 rokov. Firmu IKEA založil vo svojich 17 rokoch. Od roku 1988 v nej už síce nepôsobil v riadiacej pozícii, no pomáhal podniku naďalej ako poradca a delil sa o svoje znalosti a energiu so spolupracovníkmi IKEA. Ingvar Kamprad pracoval až do konca svojho života. Zostal verný vlastnému mottu: „Väčšinu vecí treba ešte urobiť.“

Ingvar Kamprad sa narodil v roku 1926 v Smålande v južnom Švédsku. Zmysel pre obchod mal už od detstva. Ako päťročný obchádzal na bicykli susedov a predával im zápalky, ryby či guľôčkové perá. Podnik IKEA založil vo svojich 17 rokoch. Spočiatku bol náplňou firmy predaj rôzneho tovaru – obrazových rámov, hodiniek, či výrobkov z nylonu. V roku 1947 zaradil do sortimentu aj nábytok a od roku 1951, kedy vydal aj svoj prvý katalóg, sa IKEA sústreďovala už len naň.

„Sme hlboko zarmútení Ingvarovým odchodom. Budeme si pamätať jeho odhodlanie a záväzok vždy cítiť s ľuďmi. Nikdy sa nevzdávať, vždy sa usilovať byť lepšími a ísť príkladom,“ povedal Torbjörn Lööf, generálny riaditeľ a predseda Inter IKEA Group.

Zdroj: TS IKEA

PARTNERI:

totop