ADMAGAZIN | Salón drevostavieb 2016 a prednášková Mozaika architektov na veľtrhu CONECO 2016

Salón drevostavieb 2016 a prednášková Mozaika architektov na veľtrhu CONECO 2016

0 Autor: - 06/04/2016 - Architecture, News

Aktuálny ročník najväčšej stredoeurópskej nesúťažnej prehliadky modernej drevenej architektúry – Salón drevostavieb 2016 – sa po premiére v priestoroch Rakúskeho kultúrneho fóra v Bratislave predstaví aj na stavebnom veľtrhu CONECO 2016 od 6. do 9. apríla v hale B2 na výstavisku Incheba Expo v Bratislave.

Jarina-RD Rusovce-26

V rámci sprievodného odborného programu sa dňa 8. 4. 2016 od 16:00 uskutoční v priestore výstavy Salón drevostavieb 2016 v hale B prednáškové podujatie s názvom Mozaika architektov drevostavieb, na ktorom vystúpia piati architekti zo SR a ČR. Svoje realizácie – moderné drevodomy pre klientov v SR, ČR a Rakúsku, vybrané na tohtoročnú výstavu a do publikácie Ročenka drevostavieb, predstavia osobne etablovaní architekti Pavel Horák (Domesi), Ivan Jarina (Van Jarina), Bjorn Kierulf (Createrra) a zástupcovia najmladšej generácie – Daniel Kubiš a Aleš Berec.

Kubisarchitekti-RD Edelstal

Na výstave Salón drevostavieb 2016 na veľtrhu CONECO 2016 sa budú môcť návštevníci oboznámiť so štyridsiatimi, v uplynulom roku realizovanými modernými drevostavbami, ktoré navrhli českí a slovenskí architekti. Výber najlepšieho, čo sa v oblasti drevostavieb realizovalo v minulom roku, dopĺňa nekonformný rodinný dom Haus 37 m rakúskeho hosťa, architekta Juriho Troya, laureáta viacerých štátnych cien za drevenú architektúru v Rakúsku.

Createrra-Kierulf-RD Jablonové

„Teší nás vysoká úroveň drevostavieb, ktoré kolegovia architekti do tohto ročníka Salónu drevostavieb prihlásili, pretože všetky stavby predstavené na výstave môžu poslúžiť ako výborná inšpirácia pre záujemcov o vlastné bývanie v drevodome či investorov verejných stavieb z dreva,“ povedal na margo aktuálnej výstavy Salón drevostavieb 2016 architekt Pavel Horák, iniciátor projektu a líder projekčno-realizačnej spoločnosti Prodesi/Domesi.

Berec-Boleš-DomT

Najväčšiu časť Salónu drevostavieb 2016 tvoria ako zvyčajne rodinné domy, medzi ktorými možno nájsť ultimatívne tvarové riešenia, no i stavby inšpirované najlepšími tradíciami. Medzi predstavenými stavbami však nechýbajú ani zaujímavé verejné budovy – pionierska stavba LIKO-NOE zo Slavkova u Brna, materská škola, rozhľadňa, na Dunaji plávajúca kaviareň, vinárstvo vo Vinosadoch pri Bratislave či ďalšie. Na výstave sú zastúpené diela etablovaných ateliérov i mladších a začínajúcich tvorcov, ktorých prácu spája rovnaký motív: láska k drevu a k dobrej, zmysluplnej architektúre.

Horák-Domesi-RD Prysk

K výstave vydali organizátori katalóg – Ročenku drevostavieb 2015, v ktorej sú obsiahnuté všetky stavby predstavené na Salóne drevostavieb 2015.

Záštitu nad Salónom drevostavieb 2016 v SR prevzali pán Helfried Carl, veľvyslanec Rakúskej republiky v SR, Slovenská komora architektov (SKA) a Spolok architektov Slovenska (SAS).

Otváracie hodiny výstavy Salón drevostavieb 2016 v hale B2 na veľtrhu CONECO 2016 v hale B2 na výstavisku Incheba Expo Bratislava:
6. – 9. 4. 2016, denne od 9:00 do 18:00

Text: admagazin
Foto: archív Salónu drevostavieb 2016
www.salondrevostaveb.cz

PARTNERI:

totop