A+D magazin | CREATESPACE: INTERIÉR RODINNÉHO DOMU “U”

CREATESPACE: INTERIÉR RODINNÉHO DOMU “U”

0 Autor: - 12/02/2021 - Interior

Ako možno v interiéri naplno zhodnotiť potenciál daností stavby a vytvoriť atmosféru rafinovaným použitím drevených súčastí? Pekným a profesionálne stvárneným príkladom je interiér domu s oblou strechou, ktorý navrhli a realizovali slovenskí tvorcovia v Rakúsku…

rodinný dom U

INTERIÉR RODINNÉHO DOMU U

Originálny rodinný dom s nezvyčajnou oblou strechou sa nachádza v nedalekom Rakúsku. Do projektu sme vstúpili až po ukončení všetkých stavebných úprav s cieľom dotvorenia interiéru a optimalizácie dispozície. Interiér rodinného domu, charakter stavby a najmä unikátna drevená strecha nás očarila pri
prvej prehliadke.

rodinný dom U schody

rodinný dom U interiér

DISPOZÍCIA

Realizácia v princípe zachováva pôvodnú prevádzkovú schému domu. Nakoľko sme už výrazne nemohli zasahovať do dispozície domu, rozhodli sme sa pre doplnenie a úpravu dispozície formou nábytku, ktorá po novom napĺňa individuálne požiadavky investorov. Vstupná časť priestoru navodzuje prvý dojem "nastavením zrkadla". V druhom pláne sa odkrývajú ďalšie a dalšie vrstvy interiéru. Dôraz bol kladený na dostatok úložných priestorov, riešených vstavaným nábytkom. Rozsiahle presklené plochy opticky prepájajú interiér so záhradou. V drevenom obklade sú integrované "tajné" dvere so skrytými zárubňami, ktoré sprístupňujú spálňu, hosťovskú izbu, kúpeľňu a technickú miestnosť. Takto dodávame interiéru unikátnu atmosféru. Reliéfny profil obkladov nábytku elegantne ukrýva škáry otváravých častí a prispieva k jednoliatemu vizuálu.

04-IMG_6858

05a-IMG_6580-HDR

05b-IMG_6568-HDR

MATERIÁLOVÝ KONCEPT

Kombináciu prírodného dubového dreva a lakovaných povrchov, dopĺňa tmavá cementová stierka a čierne kovové akcenty. Väčšina nábytku vrátane mobiliáru bola navrhnutá a vyrobená na mieru. Originálna oblá strecha dodáva interiéru svojský charakter. Je jeho dominantou a jednotiacim prvkom. Drevená podlaha prináša priestorom horného podlažia komornejší charakter. Interiér rodinného domu sme ladili v duchu presvedčenia, že farbu do priestoru prinesie jeho užívateľ, bola zvolená jednoduchá farebná schéma s neutrálnou monochromatickou kombináciou materiálov.

rodinný dom U materiál

rodinný dom U materiál

OSVETLENIE

Osvetlenie sa stalo dôležitou ingredienciou dokresľujúcou atmosféru interiéru. Svietidlá vytvárajú želanú scenériu podľa nálady majiteľov. Riešenie osvetlenia ponúka viacero intenzít intimity a rovnako farebnosti. Do celkového konceptu osvetlenia zapadla aj dvojica závesných, okrúhlych lustrov, ktoré definujú centrá prevádzky daných priestorov. Lustre sú doplnené líniovými nástennými svietidlami a bodovými svetlami, nasmerovanými na dominantnú oblú strechu. Cieleným osvetlením sa zvýrazňuje jedinečnosť tohto interiérového prvku.

rodinný dom U osvetlenie

rodinný dom U osvetlenie

Návrh a realizácia interiéru, Unterkirchbach, AT

Autor: Ing.arch. Peter Fritsch
Investor: súkromná osoba
Realizácia: Richard Michalec
Rok: 2019-2020
Plocha: 149 m²

08-IMG_6768

Foto: https://www.jarolim.sk/

Text a zdroj: www.createspace.sk

PARTNERI:

totop