ADMAGAZIN | Javorina: Pôvabné a atraktívne novinky na rok 2021

Javorina: Pôvabné a atraktívne novinky na rok 2021

0 Autor: - 02/06/2021 - Interior

Výrobné družstvo Javorina aj tento rok poteší milovníkov masívneho nábytku, nadčasového dizajnu a architektúry novinkami. Opäť za nimi stojí ikona slovenského dizajnu a DNA Javoriny, Leo Čellár. Novými návrhmi sčasti nadväzuje na svoju pôvodnú tvorbu, no prekvapuje aj novými nápadmi a pohľadmi na dizajn a tradície. Okrem komôd, jedálenského stola, či konferenčného stolíka značka prekvapí aj búdami pre mačky, či psov a zavíta aj do segmentu Horeca.

javorina komoda

Tradične moderná – kolekcia LINK

Kolekcia LINK patrí medzi mnohé dizajnové skvosty v sortimente Javoriny. Už viac než desaťročie sa teší popularite. Prvé osvieženie kolekcie predstavovala minuloročná novinka v podobe knižnice LINK+. Redizajn teraz pokračuje komodou, ktorá bude mať po novom horizontálny aj vertikálny variant. Jedálenská komoda LINK+čerpá z pôvodného modelu L42. Zachovaný ostal detail frézovaných, zapustených hrán, no samotná komoda je nižšia o 10 centimetrov. Aktuálnym trendom prispôsobila Javorina aj organizáciu dvierok a zásuviek. Sklopné dvierka sú konštruované zo šikmo frézovaných a vertikálne spojených latiek a v ľavej časti sú tri veľké zásuvky s tzv. push systémom otvárania. „Už dlhší čas sledujem čoraz silnejší trend v architektúre, ktorým sú dekoratívne panely, využívajúce tenké drevené profily v horizontálnom alebo vertikálnom umiestnení. Pretavenie tohto trendu do dizajnu Javoriny som vnímal ako zaujímavú výzvu a som rád, že výsledkom je práve komoda LINK+,“ opisuje návrh Leo Čellár.

kolekcia LINK

Vertikálne koncipovaná komoda z rovnakého modelového radu môže slúžiť napríklad aj ako barová skrinka alebo ako malý home office. V pravej časti má otváracie "latkové" dvierka, kým v ľavej časti zaujme sklopnými dvierkami vo výške písacieho stolíka a dvoma zásuvkami s push systémom otvárania. Aj táto verzia je dostupná so zavesením na stenu alebo s vyššou kovovou podnožou.

stôl forum

Pre celú rodinu – stôl FORUM

Jedálenský stôl FORUM vznikol ako model k obľúbeným dizajnovým stoličkám Tuba a Lopa. Rovnako ako stoličky, aj nový stôl sleduje aktuálne dizajnové trendy. Tak, ako všetko v sortimente Javoriny je aj stôl FORUM vyrobený z kvalitného dreva, pričom na výber je dubový alebo orechový masív. Pevná, 3 cm hrubá doska pôsobí subtílne vďaka skoseniu hrán po obvode, čím dáva vyniknúť pevným a tvarovo zaujímavým podnožiam. Prepožičiava zároveň masívnej konštrukcii ľahkosť a jemnosť, ktorú podčiarkujú aj jemne zaoblené línie a hrany stola.

búdka BUDDY

Pre najlepšieho priateľa človeka – búdka BUDDY

Ak máte domáceho maznáčika, určite má v byte svoje čestné miestečko. Nie každý však je fanúšikom vankúšov na zemi a obzerá sa po estetickejšom riešení. Takým je búdka BUDDY. Pre psíkov môže byť položená na zemi, mačičky zas určite poteší vyvýšenie na nožičkách. Búdka z masívneho dreva vytvára dojem nábytku a zapadne tak do interiéru, ktorého jednoliatosť ostane nenarušená. Poteší vášho maznáčika aj vás a nepochybne zaujme aj každú návštevu. Autorom návrhu je slovenský dizajnér Dušan Kočlík, ktorý vyučuje aj na Fakulte architektúry STU: „Ako dizajnérovi mi vždy chýbal nábytok pre domácich miláčikov, ktorý by bol riešený ako integrálna súčasť interiéru hneď od začiatku navrhovania. Ľudia si zariadia krásny priestor a potom sa snažia doladiť aj miesto pre svoje zvieratko, avšak ponuka sortimentu býva esteticky limitovaná. Preto sme chceli ponúknuť moderný dizajn vyhotovený v tradičných materiáloch, ktorý reflektuje aktuálne trendy.“ Búdka BUDDY je v nábytku typologicky novým druhom. Zámerom dizajnéra bolo domček priblížiť čo najviac k domácim miláčikom. Vznikli tak dve verzie: elegantná mačkovitá, na vysokých nohách a roztomilá v nízkej verzií. Nekonformný solitér BUDDY môže mať v interiéri trvalé miesto vedľa postele, či ako nočný stolík. Rovnako však môže putovať po miestnostiach, podľa nálady majiteľa.

stolík OLIA

Očarí každú návštevu – stolík OLIA

Nový konferenčný stolík OLIA vytvára spolu s televíznou skrinkou jedinečnú kolekciu OLIA. Možno nie je tak známa, ako iné produkty Javoriny, no krásou a eleganciou OLIA rozhodne nezaostáva. Zaujme zaoblenými tvarmi a ukážkovým minimalizmom. Konferenčný stolík dopĺňa nový prvok v dizajne Javoriny – sklenený odkladací priestor, ktorý masívny stolík elegantne odľahčuje.

stôl MENU

Pre profesionálov – stôl MENU

Javorina je pevná a stabilná značka, ktorú vďaka kombinácii kvalitného spracovania masívneho dreva a nadčasového dizajnu, vyhľadávajú rôzne skupiny spotrebiteľov. Značka sa doteraz zameriavala na riešenia pre domácnosti a kancelárie, no aktuálnou novinkou – stolom MENU – vstupuje aj do segmentu HoReCa. „Vnímame potreby rôznych zákazníkov a rozhodli sme sa zareagovať aj na nedostatočnú ponuku v segmente HoReCa. Stôl MENU má ambíciu priniesť do aktuálnej ponuky na trhu viac kvality, pevnosti aj dizajnu. Stolová doska je stabilná, s oblými tvarmi, pričom ponúka širokú paletu možností, aby si odberateľ mohol nakonfigurovať stôl presne podľa svojich potrieb,“ vysvetľuje Slavomír Alžbetkin, riaditeľ výrobného družstva Javorina. Výrobca verí, že napriek zameraniu na konkrétny segment zaujme stôl MENU, vďaka svojej cenovej dostupnosti, aj širšie spektrum záujemcov.

O Javorine

Výrobné družstvo Javorina je najväčší slovenský výrobca masívneho dubového nábytku, ktorý vyrába a predáva výrobky pod vlastnou značkou. Nadväzuje na bohatú rezbársku a drevársku tradíciu na Spiši. Produkty vyrobené výhradne z masívneho dreva vynikajú svojím jedinečným dizajnovým vyhotovením, ktoré získalo viacero prestížnych ocenení ako Národná cena za dizajn udeľovaná Ministerstvom kultúry SR, či početné ocenenia z výstav a veľtrhov. Viac informácii o Javorine a výrobkoch nájdete na stránke www.javorina.sk

PARTNERI:

totop