ADMAGAZIN | CLT Slovakia – dodávame všetko pre kvalitnú ekologickú drevostavbu

CLT Slovakia – dodávame všetko pre kvalitnú ekologickú drevostavbu

0 Autor: - 25/05/2022 - Materials

Spoločnosť CLT Slovakia distribuuje v SR lepený program firmy Stora Enso ktorá je s produkciou 270 000 m3 ročne najväčším  výrobcom CLT panelov v EÚ. CLT Slovakia zároveň poskytuje slovenským zákazníkom aj technickú podporu a poradenstvo, vrátane zaškolenia montáže.

Hlavným cieľom firmy CLT Slovakia je propagácia a predaj CLT panelov ako jedinečného stavebného materiálu, ktorý postupne nahradzuje ekologicky nevýhodné stavebné materiály a spája v sebe výhody montovaných domov a rýchlosť výstavby panelových domov.

CLT slovakia

Vysoká miera prefabrikácie a strojové opracovanie predurčuje CLT panely na rýchlu, jednoduchú, ekonomickú a ekologickú výstavbu rodinných domov, bytových domov, nadstavieb, aj priemyselných budov či iných typov objektov.

CLT Slovakia ponúka popri CLT paneloch aj ostatný lepený program firmy Stora Enso ako napríklad KVH, BSH, KVHLam, LVL a Thermowood. Neodmysliteľnou súčasťou kvalitnej stavby v nízkoenergetickom a pasívnom štandarde je certifikovaný spojovací a tesniaci materiál od certifikovaných dodávateľov.

Služby firmy CLT Slovakia bližšie predstavuje jej konateľ, Ľuboš Mesarč:
„Zameriavame sa hlavne na implementáciu CLT panelov a program lepeného dreva firmy Stora Enso ako do projektov novostavieb, tak aj do rekonštrukcií budov, či nadstavieb. Realizujeme prevažne adaptáciu klasických projektov stavieb na stavby systémom CLT, poskytujeme technickú podporu pri spracovaní nových projektov so systémom CLT, v spolupráci s certifikovanými statikmi pripravujeme návrh a dodanie spojovacieho a tesniaceho materiálu od firmy Rothoblaas. Takisto realizujeme prípravu a dodanie montážnej dokumentácie CLT panelov a vykonávame optimalizáciu nárezových plánov a technických riešení drevostavby. Certifikované CLT panely dodávame priamo na stavby v presne stanovenom dátume a čase.“

clt

Viaceré drevostavby s použitím materiálov dodaných firmou CLT Slovakia získali ocenenia, boli vybrané na výstavy Salón drevostavieb a publikované v publikáciách Ročenka drevostavieb.

Katalógy s jednotlivými materiálmi, ktoré CLT Slovakia distribuuje nájdete tu Katalógy a návody – CLT (cltsk.info)

CLT Slovakia s.r.o
Ondavská 14368/28e
080 05 Prešov – Solivar

Maloobchod B2C – cltsk@cltsk.info, mobil: +421 902 974 211

Veľkoobchod B2B – predaj@cltsk.info, mobil: +421 903 393 433

www.cltsk.info

Súvisiace články:
ADMAGAZIN | KubisArchitekti: Dom v Záhorskej Bystrici / SK

PARTNERI:

totop