ADMAGAZIN | IEPD: Pozvánka na online seminár „Leto bez klimatizácie…?“

IEPD: Pozvánka na online seminár „Leto bez klimatizácie…?“

0 Autor: - 14/07/2023 - News

IEPD (Inštitút pre energeticky pasívne domy) pozýva na online seminár „Leto bez klimatizácie? Vplyv architektonického návrhu na zníženie potreby chladenia budov“, ktorý sa uskutoční v utorok 18. júla 2023  od 14:00 do 16:00. Seminár bude prebiehať na platforme Zoom, účasť je bezplatná.

Prostredie, v ktorom trávime väčšinu času, má poskytovať optimálny tepelný komfort, čo sa v letnom období pri budovách bez dostatočnej tepelnej ochrany nie vždy dá dosiahnuť. Príčinou zvyčajne býva nedostatočné alebo žiadne tienenie okien, nevhodný spôsob vetrania, pri existujúcich budovách nesprávne zastaralé technické riešenie chladenia, a v neposlednom rade nesprávny projektový návrh.

Aké máme možnosti chrániť sa pred letnými horúčavami?

V letných horúčavách sa prehrievajú naše budovy, naše ulice, naše mestá. Prostredie okolo nás a naše príbytky vždy plnili funkciu ochrany pred poveternostnými vplyvmi, ale väčšina budov bola vybudovaná v období, kedy sme o príchode týchto rapídnych zmien ešte netušili.

Planéta sa otepľuje, priemerná globálna teplota sa zvýšila o 1,1 °C oproti priemeru spred industriálnej revolúcie. Slovensko sa však otepľuje ešte rýchlejšie a vyskytujú sa častejšie a extrémnejšie výkyvy počasia. Vidíme to na dátach od klimatológov a cítime to aj na vlastnej koži. Aj napriek snahám zmierňovať klimatickú krízu a znižovať emisie skleníkových plynov bude tento trend pokračovať ešte dlhý čas.

Seminár je určený pre širšiu odbornú verejnosť, predovšetkým architektov, developerov a projektantov, ako aj všetkých záujemcov o udržateľné riešenia v sektore budov.

Skúsení odborníci vám prezradia tipy, princípy, a konkrétne riešenia, ktoré sa využívajú pri návrhu pasívnych domov, ktoré vytvárajú príjemné a zdravé vnútorné prostredie, aj bez použitia klimatizačných zariadení.

Detaily a prihlásenie sa tu Seminár: Leto bez klimatizácie? – iEPD

Zdroj: IEPD

PARTNERI:

totop