A+D magazin | Do knižnice: Ročenka drevostavieb 2018

Do knižnice: Ročenka drevostavieb 2018

0 Autor: - 07/03/2019 - News, Zig-zag

Ročenka drevostavieb 2018 je publikácia, ktorá dokumentuje všetky drevostavby z výstavy Salón drevostavieb 2019. Plnofarebný titul formátu 180 x 180 predstavuje zakaždým na dvojstrane farebnými snímkami, textom a výkresmi pôdorysov každú z drevostavieb, ktorá bola vybraná na prezentáciu v aktuálnom ročníku medzinárodnej nesúťažnej prehliadky moderných drevostavieb. Salón drevostavieb je v súčasnosti najväčšou prehliadkou svojho druhu v strednej Európe s fokusom na novú drevenú architektúru v Česku a na Slovensku.

Typologicky najpočetnejšie zastúpenou skupinou drevostavieb v publikácii sú rodinné domy a víkendové objekty. Spektrum inšpirácií je pestré – od prístavby cez rekonštrukcie po rôzne typy novopostavených domov vo vyhotovení s omietanými i drevenými fasádami. Medzi publikovanými sú rodinné domy vhodné do mestskej i vidieckej zástavby, v rôznych veľkostiach a na rozmanitých pozemkoch. V prevahe ide o domy vytvorené českými a slovenskými architektmi, ktoré dopĺňa jeden dôsledne ekologicky navrhnutý a v Poľsku postavený víkendový dom.

kubis

Neobvyklými zadaniami sú saunový domček a súkromný wellness, či oranžéria. Z verejných stavieb možno v Ročenke nájsť okrem iných prístavbu kongresového centra, detské ihrisko, obradnú sieň i aktuálne najvyššiu drevostavbu HoHo Wien, ktorá sa v tomto období dokončuje vo Viedni. Medzi zastúpenými tvorcami sú popredné a etablované ateliéry a architekti drevostavieb z ČR a SR, aj mladí autori, zahraničnými inšpiráciami v knižke sú drevostavby z Poľska a Rakúska.

peracek

Ročenku drevostavieb 2018, ktorá nepochybne patrí do knižnice každého architekta a staviteľa so záujmom o udržateľnú výstavbu a drevostavby, si možno objednať na info@archacentre.org – na túto adresu píšte, ak vás zaujímajú aj informácie o cenách a možnostiach zvýhodneného zakúpenia starších Ročeniek drevostavieb, vydaných v uplynulých rokoch.

Ročenku drevostavieb 2018 možno zakúpiť aj osobne – v knižnom obchode ARCHBOOKS na FA STU v Bratislave.

Cena titulu: 10,00 € (v prípade zaslania poštou + poštovné a balné)

Zdroj: Centrum ARCHA / Salón drevostavieb

PARTNERI:

totop