ADMAGAZIN | PLACE TO WORK: Ateliér Innauer-Matt v Bezau (AT)

PLACE TO WORK: Ateliér Innauer-Matt v Bezau (AT)

0 Autor: - 14/02/2018 - Zig-zag

Spoza veľkých okien svojho ateliéru v centre dedinky Bezau vidia architekti do diaľky na kopce Bregenzerwaldu, okoloidúci vidia architektov v ateliéri pri práci. Po práci sa neraz podebatí so známymi pri pive na schodoch k ateliéru… „Náš ateliér sme zriadili v priestore, v ktorom sa v minulosti nachádzalo foto štúdio. Aj po 55 rokoch je interiér stále aktuálny, nič sme tu pri nasťahovaní nemuseli meniť“, hovorí Sven Matt. Dušu interiéru, ktorý vznikol začiatkom 60. rokov minulého storočia, tvorí drevené zariadenie vyrobené na mieru, trámová stropná konštrukcia a pohľadová tehla na stenách (plus, pravdaže, nejaký ten malý-milý „old timer“ ako sú hodiny na stene…).

BÜRO-KRIECHERE-70_FünfvorZWölf_c-Darko-Todorovic

Markus Innauer dodáva: „Priestor má silnú atmosféru a silné vyžarovanie. Myslím, že každý, kto k nám vstúpi, to cíti.“ Rakúski architekti zo štúdia Innauer-Matt, ktorí boli hosťami Salónu drevostavieb 2018 v Prahe a prisľúbili prísť predstaviť svoje čarovné projekty v roku 2019 do Bratislavy, majú silný vzťah k téme udržateľnosti vo viacerých rovinách. Osobité drevostavby, citlivé zakomponovanie domov do krajiny a miesta, precíznosť v detaile, zachovanie hodnotných pôvodných prvkov a dôkladné poznanie tých, pre ktorých tvoria prostredníctvom dlhodobého dialógu charakterizujú ich architektonické dielo.

Mimochodom, architekti Innauer-Matt hľadajú kolegu do tímu (dobrá nemčina muβ sein) – https://www.innauer-matt.com/aktuell

Text: Lily

Zdroj- foto: www.innauer-matt.com

PARTNERI:

totop