ADMAGAZIN | Pošli to ďalej: Pripojte sa k zbierke na dostavbu drevenej kaplnky v Poprade-Kvetnici

Pošli to ďalej: Pripojte sa k zbierke na dostavbu drevenej kaplnky v Poprade-Kvetnici

1 Autor: - 28/12/2015 - News, Zig-zag

S výzvou na účasť na verejnej zbierke na dostavanie drevenej Kaplnky Vzkriesenia v Poprade-Kvetnici sa na priaznivcov dobrej architektúry z dreva, ako aj na zástancov zmysluplných činov a na všetkých ľudí dobrej vôle obracia ADMAGAZIN a Centrum ARCHA matériO, organizátori nesúťažnej prehliadky Salón drevostavieb 2016.

Projekt, ktorého autorom je mladý slovenský architekt Samuel Netočný, sa realizuje za podpory Farského úradu v Poprade a mesta Poprad. Stavebníkom chýbajú finančné prostriedky na dokončenie zastrešenia kaplnky a na dotvorenie prvkov Krížovej cesty, vedúcej ku kaplnke. Realizátori stavby budú povďační za zaslanie finančných príspevkov v akejkoľvek sume. Veľkorysejší darcovia si môžu „adoptovať“ s umiestnením venovania niektorý z krížov Krížovej cesty. Detailné informácie o zbierke a údaje účtu určeného na zasielanie príspevkov nájdete na www.krizova-cesta-poprad.blogspot.com

02-Kriz

Organizátori zbierky jednotlivých darcov radi zverejnia, alebo naopak – zachovajú ich anonymitu – podľa konkrétneho želania. Zbierka prebieha do Veľkého piatka – 25. 3. 2016.

Článok o projekte kaplnky tu https://admagazin.sk/architecture/kaplnka-vzkriesenia-v-poprade-kvetnici/

Redakcia magazínu ADMAGAZIN.SK rada zverejní v prípade záujmu informáciu o prispievateľoch do zbierky – stačí napísať na lubica.fabri@archacentre.org O aktuálnom stave zbierky budeme priebežne informovať a počas Veľkonočných sviatkov 2016 zverejníme jej výsledky. V mene všetkých, ktorí budúcnosti budú môcť načerpať silu, povzbudenie a potešenie v Kaplnke Vzkriesenia v Poprade-Kvetnici vopred ďakujeme za pomoc!

Za redakciu ADMAGAZIN.SK

Ľubica Fábri

PARTNERI:

totop