A+D magazin | KONTRAKTING – špičkový dodávateľ drevostavieb, montovaných domov a striech – SK

KONTRAKTING – špičkový dodávateľ drevostavieb, montovaných domov a striech – SK

0 Autor: - 25/02/2020 - Adresár

Skupina KONTRAKTING – Kontrakting krov hrou, s. r. o., Kontrakting stavebné montáže, s. r. o., IKS, s. r. o. – aktívne pôsobí od roku 1991 na slovenskom trhu i v zahraničí. P roduktmi skupiny Kontrakting sú predovšetkým stavby z dreva alebo konštrukčné časti stavieb – väzníky, stĺpy, nosníky, steny, stropy, krovy. Podľa požiadavky odberateľa – architekta, investora či stavebnej firmy – Kontrakting navrhuje a dodáva široké spektrum drevených konštrukcií. V Kontraktingu ovládajú na vysokej úrovni dostupné a moderné technológie a presadzuje návrat k drevu ako základnému konštrukčnému materiálu. Stavajú stĺpikové konštrukcie, konštrukcie z veľkoplošných panelov, aj skeletové stavby z lepeného lamelového dreva. Navrhujú a stavajú konštrukcie nízkoenergetických a pasívnych stavieb. Tím skupiny tvoria kvalifikovaní inžinieri, stavbyvedúci, aj remeselníci. Na všetky dodávané stavby spracováva Kontrakting aj projektovú a výrobnú dokumentáciu.

Zahorska

Kontrakting je skúsený špecialista na kompletné strechy – stavia ich a rekonštruuje od roku 1992. V náplni má strechy šikmé, ploché, jednoplášťové, dvojplášťové, zelené, duo strechy, aj strechy s obráteným poradím vrstiev. Vedia zhotoviť krytiny na guľové aj parabolické plochy, izolujú mosty aj bazény.

V skupine Kontrakting navrhujú, vyrábajú a montujú domy na mieru. Nevytvárame stovky „katalógových“ riešení, aj keď je to z hľadiska firemnej ekonomiky veľmi lákavé. Usilujú sa zákazníkom navrhovať domy „bez kompromisov“, ale tiež akceptujú návrhy, štúdie a projekty, ktoré majú zákazníci už spracované. Keďže je stavba rodinného domu pre väčšinu stavebníkov životnou investíciou, podľa filozofie Kontraktingu si zaslúži osobitý prístup a preto nevytvárajú stovky „katalógových“ riešení. Sú presvedčení, že optimálnou veľkosťou domu možno stavebníkovi často ušetriť nemalé finančné prostriedky. Každý meter štvorcový úžitkovej plochy navyše stojí v konečnom dôsledku viac než 1.000,-€. Pri kompromisných katalógových riešeniach môže stavebník zbytočne minúť tisíce eur, čo je takmer vždy podstatne viac, než stojí individuálne projektové riešenie od skúseného architekta.

03-75d4870b-8fbe-4586-a1cb-38832d6fc05f

Významným produktom skupiny Kontrakting je aj projektovanie, dodávky a montáž konštrukcií z lepeného dreva. Lepené drevo v rôznych technologických formách – LLD, CLT, KVH, – má vynikajúce mechanické vlastnosti, má veľkú požiarnu odolnosť a je výrazovo veľmi zaujímavé. Po zmene STN 92 0201-2, ktorá umožňuje stavať aj budovy na bývanie s požiarnou výškou 12 metrov, sú schopní spracovať projektovú dokumentáciu, vyrobiť a zmontovať administratívne, bytové a iné objekty do výšky piatich podlaží.

Kontrakting má po takmer 20 rokoch pôsobenia na konte široké typologické spektrum kvalitných realizácií drevostavieb, drevených konštrukcií, striech a montovaných domov. Viaceré z nich získali prestížne ocenenia v súťažiach v oblasti architektúry a stavebníctva. S Kontraktingom spolupracujú na tvorbe moderných drevostavieb popredné architektonické ateliéri a architekti. Realizácie Kontraktingu sú pravidelne súčasťou výberovej medzinárodnej prehliadky Salón drevostavieb a publikácie Ročenka drevostavieb. Kvalitný výsledok práce môže Kontrakting garantovať na základe dlhoročných skúseností a vďaka tímu erudovaných spolupracovníkov – profesionálov a špecialistov.

Vrútky

Bohaté technické aj praktické skúsenosti dáva Kontrakting k dispozícii všetkým svojim partnerom. Od roku 2017 je skupina súčasťou platformy Staviame z dreva, ktorá spája všetkých priaznivcov prírodných materiálov a ekostavieb a prináša potrebné informácie o stavbách z dreva.

05-kat-20200320_111404

Informačné materiály o jednotlivých komoditách a službách, ktoré Kontrakting ponúka, nájdete na stiahnutie v PDF na webovej stránke skupiny, napríklad tu http://www.kontrakting.sk/files/documents/kontrakting_katalog_03-2019_rdms.pdf

KONTRAKTING KROV HROU, s.r.o.

Dolné Rudiny 1
010 01 Žilina

M: +421 907 725 522

E: kontrakting@kontrakting.sk
www.kontrakting.sk

Súvisiace články:

ATELIÉR DV: ŠKOLSKÁ TELOCVIČŇA, CÍFER /SK – DREVOSTAVBA ROKA 2018
IVAN KOLÁRIK / SKUPINA KONTRAKTING: INVESTOROV BEZPEČNE PREVEDIEME
PROCESMI A ÚSKALIAMI ICH INVESTÍCIE

PARTNERI:

totop